נעים להכיר

זה התחיל בגיל 4, בפורים. כבר אז ידעתי שאהיה רופאה ובמשך שנים לא הסכמתי להתחפש לשום דבר אחר. ימים עברו והחלום הפך למציאות. עם סיום השירות הצבאי נרשמתי ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. מהר מאוד הבנתי שאני נמשכת למקצועות הכירורגיים והדבר תאם את האהבה שלי לאומנות. באותם ימים של טרום לימודים עסקתי להנאתי בקדרות והמורה שלי כמעט שכנעה אותי ללמוד בבצלאל. הרפואה ניצחה!

התקבלתי להתמחות בכירורגיה כללית בהדסה הר הצופים אצל פרופ' ברטי פרוינד עליו השלום. בשלב כלשהו החלטתי לעבור למשהו יותר "מעשי" ועברתי להתמחות באורתופדיה בהדסה עין כרם. לאחר 3 שנות התמחות, תורנויות שלעיתים נמשכו גם 36 שעות, מבחני שלב א' ונעם הקטן שנולד והצטרף לאחיותיו התאומות, החלטתי לעזוב את הדסה ואת ההתמחות. באותה תקופה הגיעה לשיאו המאבק הפנימי שלי בצורך להשפיע יותר על בריאותו של המטופל, להכיר אותו טוב יותר, להבין מה הביאו עד הלום ולא רק להכיר את איבריו הפנימיים או את מערכת השלד שלו, בעיקר בזמן ניתוח חירום.

נפלה ההחלטה ופניתי ללימודי רפואה סינית במכללת מדיסין ובמקביל התחלתי לעבוד בתור מנהלת רפואית במכבי טבעי. לאחר 6 שנות ניהול בירושלים נקראתי לנהל את הרשת כולה – דבר שעשיתי במשך 11 שנים. במקביל למדתי לימודי הומיאופתיה במכללת ויטל ואט אט הבנתי את היופי שברפואה האינטגרטיבית שמתחשבת במכלול חייו של המטופל – כלומר הגנטיקה שלו, מחלות הרקע ואורח חייו (תזונה, פעילות גופנית, רמת הסטרס, איכות השינה, קשרים חברתיים ועוד).

אחרי שנים, הגיע היום שחיפשתי דרכים נוספות להשפיע על בריאותו של האדם תוך כדי עשייה אומנותית, וגיליתי את התחום המרתק של הרפואה האסתטית. הבנתי עד כמה מצב רוחנו מושפע מהמראה החיצוני שלנו והדבר אינו פחות חשוב מכל דבר אחר המשמח אותנו ומשפר את בריאותנו. להרגיש טוב אינו בגדר מותרות – הוא חובתנו לעצמנו ולסביבה שלנו.

בינואר 2020 הצטרפתי לקורס רפואה אסתטית לרופאים בהדרכתה של ד"ר שרון דוידסון ומאז אני מאוהבת בתחום. אני מלווה מטופלות ומטופלים בכל הגילים במסע לבריאות ושמחה, כולל בתחום האסתטיקה. הליווי כולל הסבר מפורט, תיאום ציפיות לגבי מה המטופל/ת רוצה ומה אפשרי, תמיכה בתהליך ע"י תזונה מותאמת ותוספי תזונה ודיוק של אורח החיים ליצירת בריאות שלמה מבפנים ומבחוץ.

המטרה שלי היא "להוציא" את היופי הטבעי המצוי בכולנו, כך שיהיה לנו כיף להביט במראה בבוקר ולקבל מחמאות מאחרים, אבל הם לא ידעו להצביע על מה עשינו בדיוק. הסוד הוא לעשות שינויים קלים שמביאים לשינוי ושיפור גדול. בעזרת שינויים קלים באורח החיים אנחנו יכולים לתמוך בטיפול האסתטי כך שהתמיכה בבריאות הרקמות תבוא גם מבפנים.